CSERKÉSZCSAPAT
647. SZÁMÚ TOMORI PÁL CSERKÉSZCSAPAT
A Dunaharasztin közel 100-éves múlttal rendelkező csapatunk, mai működésével kapcsolatban szeretnék pár gondolatot szeretettel megosztani a kedves Olvasóval.
Valóban szép és figyelemre méltó tradícióval rendelkezünk. Őrsi naplókból fennmarad írásokból ismertük meg a háborúk idején való helytállást, katonák, civilek segítségét. Ismeretes a Ligeti Egyházközségért tett önkéntes munka. A felrobbantott templom helyére a plébánia átépítésével hoztak létre több évtizeden át működő ideiglenesen templomot. Az egyik legnagyobb magyar költő, vitéz Somogyváry Gyula is itt kezdte cserkészéveit.
Jelenlegi működési lehetőségeink, cserkészház hiányában, szűkösek. Fő célunk, hogy a folyamatosságot biztosítsuk.
A mi számunkra a nyár a túrát, a portyát, a tanyázást, a tábort jelenti. Ebben a tekintetben az idei három túrát, két tábort hozott, és hátra van még egy portya a Bakonyban.
A cserkészet az ifjúság nevelésére alakult, világot átfogó szervezet, mi magyarok is tagja vagyunk ennek, nemzeti sajátosságaink megtartása mellett. „Isten, Haza, Család” – Ez a hármas jelszó biztosította nemzetünk fennmaradását évszázadokon át, és ennek szellemében végezzük nevelő munkánkat. Nem fogadunk el ettől eltérő ideológiákat. Szeretnénk a cserkészeinket a történelem részesévé tenni, megőrizzék a hagyományt, hitüket Istenben és az Ő egyszülött fiában, Jézus Krisztusban. Erős köteléket kiépíteni az idősek és a fiatalok között. Bízzunk a közösség összetartó erejében.
Tegyünk meg mindent az élet védelmében, Isten gyönyörű világot teremtett számunkra, fogadjuk örömmel és legyünk hálásak érte.
A nevelési célok elérésében számtalan akadályozó tényező van. A mai modern rabszolgaság, ahol a rabszolgatartó maga a pénz, és itt a legújabb, a mesterséges intelligencia. Már óvodás korban igyekszünk a legújabb okos telefont a gyermekek kezébe adni. A megfelelő játékok segítségével igyekszik azonban a háttérhatalom a következő nemzedéket Istentől, közösségtől, gondolkodástól, kreativitástól elszoktatni, már a készpénzt is elveszik, hiszen egy újabb rabszolgatartóra van szükség. Toborzás idején meglátogatom az iskolákat. Osztályonként egy-egy órában cserkészkedünk, megszűnik a korosztályok közötti különbség 76-éves és 8-éves között. A foglalkozások végén kiderül, a gyermekek 70-80%-a szeretne cserkész lenni, viszik haza a jelentkezési lapot. Ekkor jönnek a szülői vélemények: az én gyerekem nem mehet, mert bokszol, karatézik, birkózik, cselgáncsra jár, sorolhatnám a bőséges kifogásokat. „A cserkész testben és lélekben tiszta”, így az egészségünket a természetben erősítjük és védjük, amely szerintünk alkalmasabb rá, mint egy légkondicionált tornaterem.
Olyan közösség vagyunk, hogy egymást testvérnek tekintjük. Tesszük ezt vidáman, játékosan, megfontoltan. Nevelési célunk, hogy a cserkészek minden életkörülmények között testben és lélekben helyt tudjanak állni. Ennek érdekében szívesen látunk minden szülőt túrán, portyán, táborban vagy éppen foglalkozáson, ismerje meg a cserkészek életét, hogy megalapozott döntés hozzon gyermeke javára.
Foglalkozásainkat a ligeti közösségi házban tartjuk, melyekre szeretettel várjuk a gyerekeket!